Ściany i sufit a dekoracje salonu

On 19 lipca 2013 by admin

Dekorowanie pomieszczeń wiąże się nie tylko z kupowaniem ozdób, ładnych mebli czy dywanów. To także dbałość o ściany – kolor, fakturę, czy wzory. Stosowanie tapet praktycznie wyszło już z mody i nie jest skuteczne, jeśli chodzi o dekorowanie na wysokim poziomie, zwłaszcza salonów, ale jeśli chodzi o fototapety, szczególnie czarnobiałe, warto się zastanowić. Obecnie dekoracje salonu nie muszą być drogie, by budziły zachwyt i by skutecznie intrygowały wszelkich gości. Jeśli ktoś chce skutecznie i ładnie udekorować salon, musi jedynie szukać pomysłów.

Sufit – dobór dekoracji pod jego kolor

stojak na gazety blomusOryginalne pomysły w przypadku ścian i sufitów nie są proste do wymyślenia ani znalezienia. Żaden doradca-dekorator także nie zdradzi swoich najlepszych sztuczek. Warto dobrze zastanowić się, czego się potrzebuje, by podkreślić swój własny charakter i swoje życie. Minimalizm i subtelne dekoracje ścienne mogą być zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem: tutaj czarnobiałe fototapety także się przydadzą. W przypadku sufitu warto postawić jedynie na jednolity kolor – być może ze wzorami na krawędziach.

Jednolita kompozycja dekoracji salonu

Dekoracje salonu powinny być stonowane i dopasowane do siebie. Przy wybieraniu koloru sufitu dobrze jest zbadać, jak różne dekoracje salonu będą z nim się komponować. Łatwo tutaj o gafę i błąd, a przecież dekorując wysokiej jakości salon nie można sobie na to pozwolić. O ile same pomysły warto wymyślać samodzielnie, o tyle współpracę kolorystyczną wielu elementów ze sobą warto dopracować przy pomocy dodatkowego doradcy. Oczywiście niekoniecznie za pieniądze – może być to osoba z dobrze rozwiniętym poczuciem estetyki.

Stojaki na gazety – markowe produkty na codzienną prasę

  • Polub nas